Co to są ogrodzenia frontowe i dlaczego cieszą się tak dużą popularnością? Wyjaśniamy i podpowiadamy.
Przygotowujesz się do budowy ogrodzenia i nie możesz zdecydować się na konkretny typ konstrukcji? Warto poznać walory użytkowe poszczególnych rozwiązań. Jakie zalety i wady mają ogrodzenia murowane, drewniane i metalowe?
Mur, drewno, metal – jakie ogrodzenie wybrać?
Najtrwalszym typem ogrodzeń są konstrukcje murowane. Takie płoty mogą powstawać z cegły lub kamienia oraz zawierać elementy metalowe. Przy ich budowie konieczne będzie zaangażowanie fachowców, w tym architekta oraz murarzy. Taki płot będzie nas więc kosztował najwięcej. Inny typ ogrodzeń to płoty drewniane. Są znacznie tańsze od murowanych odpowiedników i prezentują się równie okazale. Takie konstrukcje cechują się jednak mniejszą trwałością. By służyły nam bezawaryjnie przez długi czas, powinny być regularnie konserwowane, co wiąże się w wysokimi kosztami eksploatacji. Na rynku dostępne są też tanie ogrodzenia z metalowej siatki, ale są to rozwiązania najmniej trwałe i mało eleganckie. Do wyboru mamy też względnie tanie ogrodzenia modułowe w prefabrykowanych elementów betonowych. Są trwałe, ale mają niskie walory estetyczne. Niewiele zapłacimy też za prefabrykowane ogrodzenia frontowe, które dostarczane są na plac budowy w gotowych do montażu zestawach. Ten typ konstrukcji ma najwięcej zalet.
Ogrodzenia frontowe – estetyczne, tanie i trwałe
Płoty z paneli są nie tylko tanie i proste w montażu. To konstrukcje wykonane z trwałego metalu lub wytrzymałego tworzywa. Są odporne na deszcz, mróz, silne słońce i wiatr i nie wymagają intensywnej pielęgnacji. Skutecznie opierają się uszkodzeniom mechanicznym i będą służyć bezawaryjnie przez wiele lat. Ogrodzenia frontowe dostępne są w wielu różnych wzorach, wymiarach i kolorach. Bez trudu można więc znaleźć model dopasowany do danej posesji. Producenci takich płotów oferują też dopasowane do nich bramy i furtki różnych typów. Na swoje wyroby udzielają kilkuletniej gwarancji.