W Polsce wciąż przybywa pobudowanych domów jednorodzinnych. Wciąż wielu z nas marzy o własnym domu, lub inwestuje w budowę i następnie odsprzedaje nieruchomości. Dużą część budowanych domów stanowią domy budowane w sposób tradycyjny, murowane. Utarło się bardzo w naszej świadomości, że dom murowany jest właściwie nie do ruszenia. Stanowi silny i stabilny budynek. Jednakże istnieje ciekawa i równie solidna alternatywa dla domków murowanych. Są to domy z prefabrykatów. Czy warto je budować? Jakie są zalety korzystania z tego rozwiązania?
Dom z prefabrykatów, czy li jaki?
Zanim zaczniemy mówić o domach z prefabrykatów, należy wyjaśnić czym są prefabrykaty. Są to elementy konstrukcyjne, które są przewożone na plac budowy już w gotowej formie. Ponad to, najczęściej przygotowane są już do szybkiego montażu. Wiemy, jak wygląda budowa z produktów mokrych, ile czasu zajmuje taka budowa, oraz jak nas ogranicza. Prefabrykaty pozwalają nam uniknąć czasochłonnych prac. Domy wykonane z prefabrykatów, powstają w wyniku połączenia na placu budowy gotowych półproduktów. Obecnie produkuje się półprodukty w postaci ścian i stropów. To oznacza, że możliwe jest stawianie domów nawet podczas gorszej pogody, oraz, że jest znacznie krótsze.
Aby móc skorzystać z takiego rozwiązania możemy zapytać o ofertę https://zimmermann-haus.com.pl/. Jest to firma, która od lat wykonuje domy prefabrykowane. W sytuacji, gdzie chcemy mieć dom w szybkim terminie i złożony ze świetnej jakości produktów, powinniśmy zdać się na pracę i rady specjalistów.
Kilka zalet budownictwa z prefabrykatów
Domy wykonane z prefabrykatów, mogą być doskonałą alternatywą dla osób, które chcą mieć własny dom, ale nie dysponują budżetem by postawić dom murowany, albo chcą go mieć w szybkim czasie. Skoro jesteśmy przy cenie, to warto to podkreślić, ponieważ jest to wielka zaleta domu z prefabrykatów. Ponad to warto zwrócić uwagę na inne zalety:
- błyskawiczna budowa domu, może to potrwać zaledwie kilka miesięcy,
- możemy budować nawet zimą, czyli nie ma ograniczeń pogodowych,
- ściany z prefabrykatów mają dobre współczynniki cieplne,
- ściany z prefabrykatów zazwyczaj nie są grube, dlatego pozostawiają sporą przestrzeń użytkową,
- podczas budowy nie generujemy dużej ilości odpadów, w tym chemii budowlanej,
- montaż ścian jest łatwy w stosunku do postawienia ścian murowanych, istnieje zatem mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia błędów.
Domki z prefabrykatów, a zachowanie ciepła
Wydawać by się mogło, że ściany i stropy z prefabrykatów, nie mogą być stabilne, mocne i przede wszystkim zachowywać ciepła. Wręcz przeciwnie. Dobrze zaizolowany budynek z prefabrykatów odznacza się naprawdę przyzwoitymi współczynnikami cieplnymi. Dzięki temu możemy obniżyć koszty ogrzewania w naszym domu kiedy tylko przyjdzie nam zmierzyć się z okresem zimowo-wiosennym. Prefabrykaty łatwiej również utrzymują chłód wewnątrz podczas upałów. Warto sprawdzić ofertę profesjonalnej firmy, a dowiemy się, ile możemy zyskać!