Właściciele aut coraz częściej korzystają z myjni samoobsługowych – wygoda ich użytkowania sprawia, że kierowcy chętnie i regularnie myją swoje samochody. Stwarza to świetne warunki do rozwinięcia biznesu, który będzie miał dobre perspektywy na szybki zwrot z inwestycji. Poniżej prezentujemy, co warto wiedzieć o zakładaniu własnego samoobsługowego punktu mycia pojazdów!
Myjnie samoobsługowe – pomysł na pasywny biznes
Biznes pasywny to rodzaj działalności niezwykle wygodnej w prowadzeniu – zakłada on, że po podjęciu pewnego początkowego nakładu pracy, inwestycja będzie wymagać później tylko sporadycznych interwencji i zacznie generować zysk niejako samoistnie. Mimo tak kuszącej perspektywy wiele, choć nie wszystkie biznesy pasywne wymagają sporej wiedzy, umiejętności, środków oraz podjęcia pewnego ryzyka.
W porównaniu do typowych pasywnych inwestycji, o których mowa wyżej, myjnie bezdotykowe samoobsługowe wyróżniają się dość niewielkim wkładem, jaki trzeba włożyć w „rozruch” firmy. Brak konieczności zatrudniania pracowników jest już na start sporą oszczędnością, natomiast doglądanie myjni, dolewanie płynów eksploatacyjnych, przegląd i zbieranie utargu to kwestia około godziny dziennie.
Wpływ lokalizacji na pasywny biznes
Auto to niezaprzeczalnie najpopularniejszy środek transportu, a właściciele pojazdów starają się coraz częściej, by prezentował się on idealnie. Co więcej, nie jest rzadkością, że kierowcy wyrabiają sobie nawyk korzystania z ulubionego punktu, na przykład w drodze z pracy do domu, dobrze usytuowana myjnia samoobsługowa może wygenerować stały dochód wynoszący od 5 do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie na każde stanowisko.
Właśnie dlatego położenie myjni, które wpływa również na konkurencję wokół niej, jest kluczowe dla odniesienia sukcesu. W sprawie tego i wielu innych niuansów dobrze jest zasięgnąć doradztwa merytorycznego firmy takiej jak Corrimex, która od lat specjalizuje się w realizacji tego rodzaju inwestycji.
Myjnia bezdotykowa – z jakimi kosztami musi liczyć się właściciel
Tak jak już wspomniano, myjnie bezdotykowe nie wymagają dużych nakładów czasowych, by funkcjonować, jak więc wygląda ta kwestia pod względem finansowym?
W zależności od poziomu zaawansowania stanowiska, koszt jego budowy będzie oscylował wokół kwoty 200 tysięcy złotych, jednak wskazane jest, by stanowisk było więcej, co zapewni płynniejszy ruch w obiekcie.
Jeśli chodzi o koszty eksploatacji takiej myjni, to do głównych wydatków należą: regularny zakup środków chemicznych, serwisowanie urządzeń, sprzątanie obiektu, kwestie marketingowe i księgowe. Nie są one duże i łatwo skompensować je zyskami, jednakże np. koszt reklamy może wzrosnąć w przypadku większej konkurencji. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestować w dodatkowe wyposażenie, zmodernizować dotychczasowe lub po prostu dobudować kolejne stanowiska.
Biorąc pod uwagę koszty, z jakimi wiąże się działalność stacji, perspektywa zwrotu inwestycji może wynosić do kilku lat, jednak przy najkorzystniej położonych obiektach ten czas może się skrócić nawet do kilku-kilkunastu miesięcy.
Wysoka stabilność tego rodzaju biznesu wynika z kilku czynników:
- Bardzo duże zapotrzebowanie na atrakcyjną usługę.
- Niezależność od czynnika ludzkiego w kwestii zatrudnienia obsługi.
- Całodobowe i całoroczne działanie.
- Możliwość budowania bazy stałych klientów.
- Istniejące dotacje do biznesu ułatwiają start.
- Możliwość uzyskania profesjonalnego doradztwa w firmie zajmującej się instalacją myjni. Zwiększy to długofalowe zyski i bezpieczeństwo inwestycji.
Jakiego producenta myjni warto wybrać?
Mimo niewątpliwych atutów myjni samoobsługowej, podobnie jak przy innych biznesach pasywnych, wymagane jest posiadanie pewnej wiedzy i umiejętności. Określenie biznesplanu, lokalizacji, wybór rodzaju stanowisk i ich wyposażenia to najważniejsze decyzje, które będą ważyły na sukcesie lub porażce przedsięwzięcia.
Na szczęście nie jest konieczne uczenie się na błędach i niepotrzebne ryzyko, gdy można nawiązać współpracę z firmą Corrimex, która zna wszelkie zależności zachodzące wewnątrz branży. Budowa myjni bezdotykowej oraz jej instalacja, chociaż nie tak zaawansowana, jak realizacja pełnoskalowej budowy, przebiega w kilku ważnych etapach, z których każdy będzie kluczowy dla powodzenia.
Myjnie samoobsługowe są atrakcyjnym wyborem dla wielu inwestorów. Takie myjnie marki Christ Wash Systems oferowane są w różnych wariantach, jeśli chodzi o rozmiar, ilość stanowisk i proponowane funkcje. Wytrzymałość osprzętu oraz dodatkowego wyposażenia wydatnie skraca czas, w jakim dojdzie do zwrotu inwestycji, zapobiega to też ryzyku przestoju pracy i wystąpienia awarii. Nawet intensywna eksploatacja nie powinna stanowić tutaj problemu, gdyż Corrimex jako jedyny dostawca tych produktów w Polsce zapewnia ich pełen serwis na terenie kraju.
Niezawodny i wygodny w użyciu sprzęt to większa szansa, że klienci wrócą wielokrotnie na nasz punkt mycia. Nie pozostaje nic innego, niż zachęcić do kontaktu z przedstawicielem firmy Corrimex, który odpowie na wszelkie pytania w sprawie budowy myjni samoobsługowych i wyjaśni niuanse prowadzenia takiego biznesu pasywnego.