Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.
Napięta i gładka skóra na pośladkach to marzenie każdej kobiety. Często pilnowanie diety i regularna aktywność fizyczna jedynie przybliżają do efektu, jaki chciałoby się uzyskać. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się zabiegi medycyny estetycznej. Bezpieczeństwo, efektywność, trwałość to cechy, za które są szczególnie doceniane. Profesjonalna klinika wyróżnia się nie tylko odpowiednim i nowoczesnym sprzętem, lecz także kadrą, która jest nastawiona na ciągłe poszerzanie swojej wiedzy, by móc skutecznie działać. Aktualnie usuwanie rozstępów na pośladkach pozwala na poprawę ich wyglądu, ujędrnieni skóry, wpływa pozytywnie na samopoczucie oraz samoocenę pacjenta lub pacjentki.
Mechanizm powstawania rozstępów
Rozstęp to nic innego jak mechanicznie rozciągnięte włókna kolagenowe. W początkowej fazie zmiany są czerwone, często powodują swędzenie skóry. To odpowiedni czas na walkę, ponieważ pozwala na uzyskanie maksymalnych efektów. Skąd biorą się rozstępy? Nie ma jednej przyczyny powstawania tych zmian skórnych. Rozstępy mogą być wynikiem stanu fizjologicznego, czyli gwałtownego przyrostu lub spadku masy ciała. Obserwuje się dużą grupę osób, które mają predyspozycje genetyczne do powstania tych zmian skórnych, mogą one być efektem chorób. W przypadku osób, które w krótkim czasie przytyły, odwrócenie tego procesu nie spowoduje, że rozstępy znikną. Staną się jedynie mniej widoczne, z czasem zmienią barwę na bladą, jednak u osób z ciemniejszą karnacją czy po opaleniu się nadal będą widoczne. Rozstępy mogą być efektem ćwiczeń, zwłaszcza gdy same treningi są intensywne i długie. Dzieje się tak, ponieważ w trakcie wzmożonego wysiłku fizycznego wydziela się kortyzol, który blokuje produkcję kolagenu. Tym samym skóra traci na swojej elastyczności, co przyczynia się do powstania nieestetycznych zmian.
Wygładzanie i ujędrnianie pośladków
Na wygląd skóry składa się wiele czynników, takich jak wiek, dieta, aktywność fizyczna. Duże znaczenie ma również genetyka, ponieważ niektóre osoby mają skłonności do występowania rozstępów czy innych zmian skórnych. Medycyna wychodzi naprzeciw potrzebom, oferując przeróżne zabiegi, które mają na celu zmniejszenie, a często nawet wyeliminowanie nieestetycznych zmian skórnych. Radiofrekwencja mikroigłowa w Novoderm w Łodzi to propozycja dla wszystkich osób, które chciałyby w znacznym stopniu poprawić wygląd swojej skóry, ale przede wszystkim zrewitalizować jej głębsze partie. Już po pierwszym zabiegu widoczne są zmiany, jednak zaleca się wykonanie minimum 3 lub 4 sesji, by utrwalić efekty. Cały zabieg jest wykonywany urządzeniem, które zostało wyposażone w mikroigły (są one wymienne). Pozwala to na pracę nawet na głębokich partiach skóry, a tym samym przyczynia się do lepszych efektów. W zależności od indywidualnych zaleceń można dostosować głębokość, na jakiej się pracuje, by uzyskać odpowiednie rezultaty. Zabieg może być wykonany u pacjentów w każdym wieku, można go powtarzać do momentu, w którym uzyska się odpowiednie efekty.
Usuwanie rozstępów z pośladków i nie tylko
Zabieg wykonywany nowatorskim systemem mikroigłowym może obejmować nie tylko pośladki, lecz także piersi, brzuch, uda, lub inne, wybrane partie ciała. W zależności od potrzeb pacjenta można wybrać miejsce, które chce się poprawić, a następnie przystąpić do działania. Wśród obszarów, które obejmuje zabieg, można wyróżnić także twarz, szczególnie okolice ust, nosa czy oczu. To w tych miejscach najczęściej pojawiają się pierwsze zmarszczki bądź też skóra traci na elastyczności i świeżym wyglądzie. Mikroigły świetnie poradzą sobie także z bruzdami nosowo-wargowymi, z powodzeniem wykorzystuje się je do zabiegu na całą twarz.
Radiofrekwencja mikroigłowa przeciwwskazania
Zabieg jest uznawany za bezpieczny, charakteryzuje się wysoką skutecznością, pod warunkiem, że pamięta się o przeciwwskazaniach do jego wykonania. Jednym z nich jest oczywiście ciąża. Ponadto nie zaleca się realizacji zabiegu w przypadku choroby nowotworowej, a także u osób, które są w trakcie terapii przeciwzakrzepowej. Nie jest też zalecany, jeśli ktoś ma zaburzenia krzepliwości krwi bądź skłonność do powstawania bliznowców. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego w przypadku wszczepionych urządzeń elektrycznych, także nie można poddać się temu zabiegowi. Radiofrekwencję mikroigłową wykonuje się za pomocą mikroigieł, więc przeciwwskazaniem są otwarte rany i zmiany chorobowe skóry. Wszelkich informacji udzieli specjalista, wystarczy kontakt z Novoderm w Łodzi, by uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania.